į pradžią turinys susisiekite  
Adaptacija » Prieš einant į darželį

 

Prieš einant į darželį:

     

      Apgalvokite, kaip vaikas jausis darželyje, ar jis pasiruošęs, kas jam gali kelti nerimą. Vieni vaikai labai greitai pripranta prie naujos aplinkos, kiti pratinasi po truputį. Kaip į naują aplinką reaguoja jūsų vaikas?
 
      Kalbėkitės apie darželį su vaiku. Paaiškinkite, kas jo laukia, kokie bus užsiėmimai, žmonės.
Paaiškinkite, kad tai vieta, kurioje jis / ji susiras naujų draugų, smagiai leis laiką ir išmoks įdomių dalykų. Pasakykite iš anksto, kad jį paliksite kuriam laikui, o vėliau pasiimsite. Išankstinis žinojimas leis vaikui jaustis saugiau, todėl jis bus ramiau nusiteikęs. Stenkitės apie darželį kalbėti ramiai, nesudaryti vaikui įspūdžio, kad tai kažkas labai ypatingo ir svarbaus. Jei pernelyg sureikšminsite pirmas dienas darželyje, vaikas gali tik dar labiau nerimauti. Stebėkite, kaip jis reaguoja į pokalbius apie darželį. Jei jam tai nepatinka, nekalbėkite per daug.

      Susitikite su būsima vaiko auklėtoja, paklauskite, kokia grupės dienotvarkė, kokie vyks užsiėmimai.

      Išbandykite panašias veiklas namuose. Vaikui bus ramiau, jei užsiėmimai ir dienotvarkė darželyje labai nesiskirs nuo veiklos namuose. Galite kartu su vaiku iš anksto aplankyti darželį, kad jis apsiprastų šioje aplinkoje, pažaistų su bendraamžiais. Šitaip vaikas po truputį susipažins su darželiu ir vėliau saugiau jame jausis vienas.

      Pabandykite palikti vaiką su kitais suaugusiaisiais (artimais draugais ar giminaičiais) dar prieš pradedant jam lankyti darželį. Tai gali jums padėti iš anksto žinoti, kaip vaikas reaguoja į atsiskyrimą nuo jūsų, o vaikui tai padės po truputį pratintis prie įvairios aplinkos ir žmonių.