Veikla

MŪSŲ RITMAS

 

          Kiekviena savaitė prasideda nauja tema.  Kiekviena  diena  darželyje turi savo ritmą.  

 

          Ritmas vaiko gyvenime yra labai svarbus. Darželyje svarbus dienos, savaitės, metų ritmas, kasdieniai ritualai. Ritmiškas darželio gyvenimo organizavimas padeda vaikams harmoningai vystytis, palaiko jų vidinę pusiausvyrą.  

 

          Darželyje vaikų dienos ritmas susideda iš labiau organizuotos, didesnio susikaupimo reikalaujančios veiklos ir laisvesnės, mažiau organizuotos veiklos. Darželio diena tik tuomet yra ritmiška, kai tie patys dalykai kartojasi kasdien ta pačia tvarka.

 

          Kasdieniniai ritualai vaikams suteikia saugumo, aiškumo, pasitikėjimo savimi ir aplinka jausmą. Tai, kad gyvenimas vyksta pagal ritualus ir turi savo ritmą, padeda įveikti stresą, suteikia žinojimą, kad viskas išsprendžiama ir vėl grįžta į savo vėžes. Žinodami, ko gali tikėtis iš ateinančios dienos, valandos, minutės, vaikai atsipalaiduoja nuo streso, gali ramiai kurti, veikti, žaisti.

 

          Kiekvieną dieną pradedame "Ryto ratu", aptariame dienos temą, žaidžiame įvairius pirštukų  ir  rato  žaidimus,  deklamuojame eilėraštukus, dainuojame daineles atitinkančias metų laiką, savaitės temą, šnekamės,  bendraujame, klausinėjame,  išmokstame ir sužinome.

 

          Po „Ryto rato“  vyksta veikla pagal savaitės ritmą.

 

          Kai būna sutvarkyti visi žaislai ir priemonės valgome priešpiečius ir ruošiamės eiti į lauką. Turime didelį ir erdvų kiemą, kuriame yra  vaikų žaidimo aikštelė, smėlio dėžė,  supynės, čiuožykla bei geros sąlygos fiziniam vaikų aktyvumui.  Lauke vaikai turi galimybę laisvai judėti - žaisti, daug bėgioti, šokinėti ir linksmai leisti laiką gryname ore.

 

          Iš lauko sugrįžtame prieš pietus.  Pavalgę pietus, vaikai ruošiasi poilsiui. Kiekvienas vaikas turi savo lovelę.  Kai vaikai sugula į loveles skaitoma pasaka.

 

          Išsimiegoję vaikai keliasi, rengiasi, vakarieniauja.  

          Po vakarienės  vyksta popietinė ugdomoji veikla ir žaidimai grupėje arba lauke (pagal oro sąlygas).