Praktinė informacija » Maitinimas

          Darželyje vaikų maitinimas organizuojamas vadovaujantis LR Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintomis Higienos normomis: HN 15:2005; HN 75:2010; „Geros higienos praktikos taisyklės viešojo maitinimo įmonėms“.

 

          Siekiame, kad darželyje vaikai valgytų šviežią, sveiką, pilnavertišką ir kokybišką maistą. Todėl, dirbame tik su sertifikuotais maisto tiekėjais ir patiekiamas maistas visada yra šviežias, skanus, kokybiškas, įvairus ir atitinka saugos reikalavimus.

 

          Valgiaraštis yra patvirtintas Visuomenės sveikatos centro, todėl porcijos atitinka visas energetines ir kaloringumo normas, sudarytas konsultuojantis su mitybos specialistais.

 

           Maistas tiekiamas šviežias individualiuose terminiuose induose.

 

           Norime maitintis visavertiškai, todėl dalyvaujame  „Sveikos mitybos įpročių ugdymas“  ES finansuojamose programose: „Pienas vaikams“  ir „Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo programa“.  Kiekvienas  „Linksmųjų kiškučių dvarelio“ vaikas kasdien gauna rekomenduojamą pieno ar pieno produktų davinį, vaikų racionas papildomai praturtintas vaisiais ir daržovėmis.

 

          Vaikai maitinami keturis kartus per dieną. Darželyje jie valgo pusryčius, priešpiečius, pietus ir vakarienę.

 

           Patiekaluose gausu sezoninių daržovių (bulvių, morkų, burokėlių, kopūstų, brokolių, žiedinių kopūstų, moliūgų, cukinijų, salierų ir kitų daržovių), su kuriomis vaikai gauna platų spektrą jų augančiam organizmui reikalingų vitaminų bei mineralinių medžiagų.

 

            Pusryčiams dažniausiai valgome įvairias kruopų košes pagardintas sviestu, cinamonu ar natūraliomis uogienėmis, kiaušinius, omletus, blynelius, užgeriam arbata.

 

           Priešpiečiams skanaujame vaisius (obuoliai, kriaušės, bananai, melionai, nektarinai) arba pieno produktus (jogurtą, varškytę, sūrio lazdeles).

 

           Pietums visuomet tiekiama sriuba – iš daržovių mėsiška ir antras karštas patiekalas (vištienos, jautienos, kalakutienos, kiaulienos) ar žuvies patiekalas su bulvių, ryžių, makaronų  ar įvairių kruopų garnyru bei šviežių daržovių salotomis pagardintomis alyvuogių aliejumi, duona, geriame vandenį su citrina.

 

          Vakarienei vaikai skanauja varškėtukus, blynelius, sklindžius, pienišką sriubą, daržovių troškinį, varškės apkepą su uogienėm, įvairiais padažais,  natūralaus raugo pagrindu keptų bandelių, jogurto, arbatų.

 

          Kiekvieną dieną yra patiekiami vaisiai.

 

          „Linksmųjų kiškučių dvarelyje"  negeriami gazuoti gėrimai. Sultys ir kiti saldūs gėrimai geriami tik retsykiais. Pagrindinis  mūsų gėrimas – VANDUO. Mes toleruojame vandenį kiekviena dieną

 

          Dėl alergijos rizikos „Linksmųjų kiškučių dvarelyje“ nevartojami žemės riešutai ir iš jų pagaminti produktai, taip pat ėduonį ir nutukimą sukeliantys produktai (bulvių traškučiai, šokoladas ir pan.).

 

          Patiekalų, kuriais maitinami vaikai,  sąrašas sudaromas 3 savaitėms. Sudarytas kiekvienos savaitės valgiaraštis skelbiamas skelbimų lentoje.

 

           Kartą per mėnesį vyksta kulinarijos, maisto kultūros užsiėmimai, kurių metu vaikai ruošia įvairius patiekalus, susipažįsta su maisto produktais.

 

 

Apie specialius vaiko mitybos poreikius prašome pranešti registracijos metu!!!